Odzież organiczna dla pracowników FMCG – zmiany, które są przyszłością branży

Odzież organiczna dla pracowników FMCG – zmiany, które są przyszłością branży

biedronka-organiczna-ekologiczna-odzież-robocza-dla-pracowników

Przedsiębiorstwa z branży FMCG z roku na rok przykładają coraz większą uwagę do odzieży swoich pracowników. 

Na przykładzie takich gigantów, jak Lidl, Biedronka, Kaufland, Tesco czy Żabka, z łatwością możemy zauważyć zmiany, jakie zaszły w odzieży roboczej, a także fakt, że uniform pracownika – bez względu na obejmowane przez niego stanowisko – jest wizytówką firmy i ma być spójny z jej wartościami. Dlaczego odzież organiczna dla pracowników branży FMCG jest przyszłością i czemu to tak ważne, by była zgodna z normą HACCP? Ucz się od najlepszych i zobacz jak jedna zmiana, może przynieść ogromne korzyści dla twojej firmy.

Ekologia to jeden z największych trendów, który obecny jest w każdej dziedzinie naszego życia i żadna z branż nie powinna go lekceważyć, a coraz to bardziej świadomi konsumenci, bacznie przyglądają się poczynaniom firm i ich podejściu do proekologicznych rozwiązań. 

Jak powinien zareagować na to sektor FMCG? Jednym z najlepszych przykładów, jakie możemy wziąć na tapet, jest case Lidla, który już kilka lat temu postanowił zainwestować w odzież organiczną dla swoich pracowników, by podkreślić wartości, jakimi kieruje się firma. 

Lidl jest firmą odpowiedzialną społecznie na wielu polach. Od lat w ramach idei „W trosce o lepsze jutro” aktywnie wspieramy działania charytatywne, inicjatywy lokalne i globalne oraz dbamy o środowisko. Stale udowadniamy, że to nie tylko chwytliwe hasło reklamowe. Nowe, wyprodukowane z ekologicznych materiałów ubrania, są kolejnym na to dowodem – mówiła Aleksandra Robaszkiewicz, PR menedżer, Lidl Polska

Źródlo: https://kariera.lidl.pl/praca-na-lata

W 2017 roku Lidl wydał 6,5 miliona złotych na odzież roboczą, wykonywaną z organicznej bawełny, stawiając przy tym również na estetykę. Menedżerowie i ich zastępcy w Lidlu otrzymali białe koszule i spodnie typu chino z paskiem, natomiast pracownicy sklepów jeansy, pasek i niebieskie koszule polo. W 2020 roku zmieniła się również odzież robocza pracowników niektórych sklepów sieci Biedronka. Marka postawiła na ubrania, które będą z nią w pełni spójne – czerwone i czarne koszulki polo, czerwone bezrękawniki z membraną, rozpinane bluzy, czarne fartuchy z kropkami oraz antracytowe koszule dla kierowników. Co więcej, Biedronka postanowiła zmienić identyfikację wizualną, a logotyp na odzieży pracowników, którym wcześniej był napis „Biedronka”, został zastąpiony przez charakterystyczny symbol owada. Perfekcyjnie spójną identyfikację wizualną, na przykładzie odzieży pracowników FMCG, możemy zauważyć również w sieci sklepów Żabka, gdzie za uniform przyjęto zieloną bluzkę polo z logo marki. 

Źródlo: https://kariera.lidl.pl/praca-na-lata
Źródło: https://media.biedronka.pl/104773-nowe-stroje-dla-pracownikow-na-25-lecie-biedronki
Źródło: https://media.biedronka.pl/104773-nowe-stroje-dla-pracownikow-na-25-lecie-biedronki

Jak możemy uczyć się od najlepszych i zbudować markę, która wzbudzi zaufanie wśród klientów? 

Odpowiedzią jest organiczna odzież robocza, która podkreśli proekologiczne podejście marki, a do tego, dzięki odpowiednim metodom znakowania, będzie tworzyć spójną całość z wizerunkiem firmy. Odzież dla pracowników branży FMCG powinna posiadać odpowiednie certyfikaty, które świadczą o ekologiczności materiałów, a za pomocą haftu, nadruku bądź naszywki, zostać spersonalizowana o logo danej firmy. Mówiąc o odzieży roboczej dla branży FMCG, nie można pominąć jeszcze jednej ważnej kwestii, jaką jest norma HACCP przy odzieży dla pracowników, którzy pracują bezpośrednio z żywnością. W sektorze spożywczym, gdzie drobne zanieczyszczenia mogą nieść za sobą opłakane skutki dla konsumentów, a także naszej firmy, to ochrona produktów jest największym priorytetem. Odzież robocza zgodna ze standardem HACCP zapewnia bezpieczeństwo i wysoki poziom higieny pracy.

Jak sprawdzić czy dana szwalnia oferuje prawdziwie ekologiczne ubrania?

Materiały ekologiczne powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Wszystkie rzetelne certyfikaty, które świadczą o ekologiczności materiałów wraz z opisem specyfiki ekologicznej produkcji opisaliśmy tu.

Chcesz porozmawiać o własnej ekologicznej kolekcji? 

Napisz do nas lub zadzwoń i porozmawiajmy.